Leírás
Hozzájárul a vércukor egyensúlyban tartásához
Számos tudományos vizsgálat szerint a krómhiány negatívan befolyásolja a szervezet vércukor-szabályozó képességét. Alacsony krómszint miatt sok embernek alakul ki spontán, ok nélküli éhségérzete közvetlenül egy kiadós étkezés után. A hirtelen vércukor esés hatásának könyvelhető el ez az evési kényszer, amikor táplálékra valójában nincs is szükségünk. Amikor a glükóztolerancia faktorral (GTF) rendelkező krómot pótoljuk, szervezetünk könnyebben tudja szabályozni a vércukorszintet. Másképpen: a króm az étkezések közötti időszakban elnyomja a „vágyódást” az édesség, a csokoládé fogyasztása és a nassolás iránt.
Néhány embernél az alacsony vércukorszint nem okoz különösebb problémát. Figyelemre méltó azonban azok száma, akiknél az alacsony vércukorszint komoly tüneteket produkál.
Néhány ismertebb tünet:
- fejfájás
- álmatlanság
- fáradtság
- ingerlékenység, hangulatváltozás
- remegés, reszketés
- szédülés
Ezek a tünetek tipikusan néhány órával étkezés után jelentkeznek és szintén éhségérzethez, ingerlékenységhez és szívdobogás-érzéshez vezetnek. Néhányan izzadni kezdenek és hányingert éreznek. Ez a diszkomfort érzés általában rövid időn belül megszűnik, amint valami édességet, pl. egy szelet csokoládét esznek, ami azonban hosszú távon testsúlyuk növekedéséhez, hízáshoz vezet.
A szerves krómnak jobb a hatása
A krómnak két formája létezik: szerves és szervetlen. Tudományos vizsgálatok bebizonyították, hogy a szerves króm sokkal magasabb biológiai hatással rendelkezik, mint a szervetlen króm. Az emberi testben a szervetlen króm csak alacsony százalékban képes felszívódni. Ennek a bizonyított biológiai ténynek ellenére az étrend-kiegészítők meglehetősen nagy száma szervetlen krómot tartalmaz. A Bio-Króm étrend-kiegészítő cukortoleráló faktorral (GTF) rendelkező szerves krómot tartalmaz. A termék folyamatos fejlesztés alatt áll, amit a táplálkozástudomány vezetői irányítanak.
Felhasználási javaslat:
Naponta 1 tabletta, étkezések közben.
A krómélesztő tabletták szervesen kötött krómot tartalmaznak és nagy biológiai hasznosulásukkal, kompenzálják a modern táplálkozás okozta alacsony krómbevitelt.
A króm aktív szerepet játszik a szervezet szénhidrát anyagcseréjében, a cukorháztartás szabályozásában. Ismert, hogy az alacsony vércukorszint éhség- és fáradtságérzéshez vezet. Dán kutatások is igazolták, hogy ezen esetekben a króm kompenzál.
A Pharma Nord által kifejlesztett szerves krómot a szervezet könnyen tudja felvenni és hasznosítani, ellentétben a szervetlen krómot tartalmazó készítményekkel.
BIO-KRÓM
Szerves kötésű króm, melyet magas felszívódás jellemez. Fontos szerepet játszik a makrotápanyagok anyagcseréjében és a vércukor megfelelő szintentartásában.
Adagolás:
Napi 2×1 tablettát étkezés után bevenni.
Tárolás: Szobahőmérsékleten.
Figyelmeztetések: Az ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl.
Az étrend-kiegészítő szedése nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
A termék kisgyermekek elől elzárva tartandó.
Mi a Bio-Króm?
A Bio-Króm egy króm étrend-kiegészítő, melyben minden tabletta 50-100µg létfontosságú nyomelemet tartalmaz. A króm forrás, amelyet a készítmény tartalmaz, és a gyártási technológia kiváló felszívódást biztosít.
Mi a króm?
A króm egy létfontosságú nyomelem, amely fontos a szénhirdátok, zsírok és fehérjék anyagcseréjéhez. Továbbá a króm olyan biológiai folyamatokat támogat, mint például a normális vércukorszint fenntartása. A szervetlen krómnak általában gyengébb a felszívódása a szervezetben.
A fűszerek gazdag krómforrások, ez lehet a magyarázat arra, hogy az indiaiak miért jutnak hozzá több krómhoz táplálkozásuk során.
A króm több fajtája
Általában a krómról a fürdőszobai krómozott szerelvények jutnak eszünkbe. Az erre a célra használt króm (ipari króm) nem része az emberi biokémiának. Nekünk a króm úgynevezett három vegyértékű formájára van szükségünk. A trivalens azt jelenti, hogy képes kémiai kötést alkotni három másik atommal (az ipari króm hexavalens).
A tejsav kötődik a krómhoz
Sőt a trivalens (hármas kötésű) króm erősen kötődik a tejsavhoz (laktát). Ez megmagyarázza azt, miért szenved a szervezetünk krómhiányban akkor, amikor nagy mennyiségű tejsav keletkezik, például hosszútávú fizikai megterhelés után, vagy akkor amikor a sejtek energia-anyagcseréje nem megfelelő.
Skandináv, brit és amerikai táplálkozás szakértők elemzései azt mutatják, hogy az általános króm bevitel valahol a 30-40 µg körül van naponta. Az EFSA (Európai Élelmiszerbiztonsági Intézet) napi 40 µg króm bevitelét javasolja naponta, míg a WHO úgy ítéli meg, hogy a biztonságos bevitel akár 250 µg is lehet.
Milyen ételek tartalmaznak krómot?
- kagyló
- diófélék
- mazsola
- húsok
- bab
- bors
Mi a vércukor?
A vércukor kifejezés a vérben található cukorszintet jelenti, mely a szervezet energiaforrásaként szolgál. Az inzulin hormon döntő szerepet játszik a cukor anyagcseréjében, mivel ez teszi lehetővé, hogy a cukrok bejussanak a sejtekbe. A króm ezt a folyamatot támogatja azzal, hogy biztosítja az inzulin körődését az inzulin receptorokhoz a sejtek felszínén.
A szervezet normális vércukor értéke 3 és 7 mmol/l között van. A hosszútávú emelkedett vércukorszint szomjúsághoz, fáradtsághoz, súlyvesztéshez vezet. Ezzel ellentétben az alacsony vércukorszint éhséghez, kimerültséghez, ingerlékenységhez, és koncentrációs nehézségekhez vezethet.
A króm étrend-kiegészítő hozzájárulhat a vércukorszint stabilan tartásához. A stabil vércukorszint csökkenti az édességek utáni sóvárgást.
Legutóbbi hozzászólások